Hakkımızda Haberler Takım Çevirmenlerimiz Vakıf Khan Academy (ABD) Erişilebilirlik Öğretmenler ve Veliler Gönüllüler Dünya Okulu S.S.S.
 

Khan Academy Türkçe Gönüllüleri

Khan Academy Türkçe, herkese, her yerde, dünya standartlarında bir öğrenim imkânını ücretsiz olarak sunarak Türkçe eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeyi amaçlayan ve kâr amacı gütmeyen bir sosyal sorumluluk ve gönüllülük girişimidir. Bugüne kadar Khan Academy içeriklerinin Türkçeleştirilmesi ya da bu ücretsiz kaynağın eğitimlerine fayda sağlamak amacıyla daha çok bireye ulaştırılması için 500’den fazla gönüllü Khan Academy Türkçe’ye katkı sağladılar. Eğer siz de, Türkçe eğitimde fırsat eşitliği için bir gönüllülük hareketine dönüşen Khan Academy Türkçe’ye gönüllü olarak katkı sağlamak isterseniz, destek olabileceğiniz farklı alanlar bulunuyor:

Sosyal medya gönüllüsü: Khan Academy Türkçe'nin sosyal medya hesaplarını ve gönderilerini takip ederek kendi hesaplarınızda paylaşabilir ve böylelikle Khan Academy'yi henüz tanımayan bireylerin ücretsiz bir eğitim kaynağı ile tanışmasına yardımcı olabilirsiniz. Instagram, Facebook, YouTube ve Linkedin hesaplarımız: @khanacademyturkce ve Twitter hesabımız @khanacademytr

Ders videoları ve içeriklerin Türkçeleştirilmesi için gönüllü çevirmen takımımıza katılabilirsiniz. Eğer Khan Academy'nin eğitim içeriğinin İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi konusunda yardımcı olmak isterseniz bize ceviri@khanacademy.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Öğretmenseniz, akademisyenseniz ya da iş deneyiminiz sonucunda uzmanlaştığınız bir alan varsa, Türkçeleştirilmiş olan Khan Academy eğitim içeriğinin kontrolü ve çevirinin denetimi için bize destek olabilirsiniz. Gönüllü çevirmenler tarafından Türkçeleştirilen içerikleri, uzman denetmenlerimize kontrol ettirerek çeviride anlam ve bilgi kaybı olmadığından emin oluyoruz. Eğer siz de eğitim içeriğinin denetimi konusunda katkı sağlamak isterseniz bize info@khanacademy.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden ve projemize önemli katkılar sağlayan değerli sanatçı dostlarımız gibi derslerimizin Türkçe seslendirilmesi konusunda bize destek olabilirsiniz. Bunun için geçmişte profesyonel anlamda seslendirme deneyiminiz olması bizim için önemli. Eğer seslendirme deneyimine sahipseniz ve derslerimizin seslendirilmesi konusunda düzenli destek olmak isterseniz info@khanacademy.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Khan Academy Türkçe’ye en büyük desteği bu ücretsiz kaynağın dünya standartlarında bir eğitime ihtiyacı olan ya da öğrenmek isteyen daha çok bireye, öğrenciye, öğretmene ve okula ulaşmasına yardımcı olarak sağlayabilirsiniz. Siz de bireysel ya da kurumsal olarak Khan Academy Türkçe’yi çevrenizdeki öğrenci, öğretmen ya da okullara tanıtmak isterseniz bizimle info@khanacademy.org.tr adresinden irtibata geçebilirsiniz. Bu konuda hızlıca harekete geçmek için yukarıda yer alan “Gönüllü Paketi”ni hemen indirebilir, “Gönüllü Paketi”nden edindiğiniz bilgileri ve belgelerin bir kısmını çıktı alıp çevrenizdekilerle paylaşmaya başlayarak “Khan Academy Türkçe Gönüllüleri”nin bir parçası olabilirsiniz. Yaptığınız tanıtım sunumları ve paylaşımları sonrasında bize şu formdan bilgi vermeniz durumunda, yayınlayacağımız “en çok destek veren tanıtım gönüllülerimiz” listesinde yer alabilir, sürpriz hediyeler kazanabilirsiniz. Ayrıca gerçekleştirdiğiniz etkinlik ve tanıtım faaliyetlerine dair fotoğrafları da bizimle info@khanacademy.org.tr adresi üzerinden paylaşırsanız “etkinlikler” sayfamızda yer bulabilirsiniz.         

Khan Academy Türkçe’nin internet üzerinden eğitime ihtiyacı olan ve öğrenmek isteyen daha çok bireye ulaşması ve tanınması için sosyal medya, internet tanıtımı, arama motorları, online pazarlama gibi konularda destek olabileceğinizi düşünüyorsanız info@khanacademy.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Eğitim kurumu yöneticisi ya da eğitim konferansı düzenleyicisiyseniz ve Khan Academy’ye kurumunuzda veya organizasyonunuzda tanıtım amacıyla yer vermek istiyorsanız bizimle konuşma ya da tanıtım taleplerinize dair info@khanacademy.org.tr adresinden irtibata geçebilirsiniz.

Televizyoncu, radyocu, gazeteci, blog yazarı ya da basın mensubuysanız kâr amacı gütmeyen bir öğrenim platformu olan Khan Academy Türkçe’nin geniş kitlelere tanıtılması için yardımcı olabilir ve Türkçe eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlayabilirsiniz. Haber, röportaj, basın bülteni gönderimi ve benzer talepleriniz için bizimle info@khanacademy.org.tr adresinden irtibata geçebilirsiniz.

Eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek için kâr amacı gütmeden yürütülen bu gönüllülük ve sosyal sorumluluk projesine başka bir şekilde destek olabileceğinize inanıyorsanız lütfen bizimle info@khanacademy.org.tr adresinden irtibata geçin.  • Öğretmenler için:

Veli hesabı oluşturma
Çocuğunuz ya da öğrenciniz için hesap oluşturma
Eğitmen hesabı oluşturma
Sınıfınızı oluşturma
Oluşturduğunuz sınıflara öğrenci ekleme
Eposta adresi olmayan öğrencileriniz için hesap oluşturma
Öğrenci hesabına eğitmen ekleme
Aradığınız ders malzemeleri ve içerikleri nasıl bulursunuz? 


  • Diğer Faydalı Doküman ve Bağlantılar

http://www.khanacademy.org.tr (videolar)

http://tr.khanacademy.org (videolar, alıştırmalar, yönlendirme ve raporlama sistemi)

http://www.eba.gov.tr/video/khan-akademi (Milli Eğitim Bakanlığı - EBA Portalı)

http://www.khanacademy.org (İngilizce site)