www.khanacademy.org.tr

Herkese, her yerde, dünya standartlarında, bedelsiz eğitim.

Siz de paylaşarak Türkçe Eğitimde Fırsat Eşitliğini güçlendirmeyi hedefleyen bu gönüllülük ve sosyal sorumluluk kampanyasına destek verebilirsiniz.

TEK BİR ŞEYİ BİLMELİSİN: HER ŞEYİ ÖĞRENEBİLİRSİN!


Çoğu insan zekanın doğuştan sabit olduğunu, genetik faktörler tarafından belirlendiğini düşünür. Bilim ise bunun tam tersini söylüyor. Beyin de aslında insan vücudundaki diğer kaslar gibi çalışır. Eğer bunun bilincindeyseniz, herhangi bir kas gibi beyninizi de çalıştırabilir ve güçlendirmenin yollarını bulabilirsiniz. Başarılı olmak için beynimizi geliştirmeli, güçlendirmeliyiz. Yeni bilgiler öğrenmek beynimizi çalıştıracak, kapasitesini arttıracaktır.


İşin güzel yanı ne biliyor musunuz? Hepimiz öğrenmek için doğmuşuz!

Khan Academy olarak biz her insanın kendisini geliştirebileceğine inanıyoruz. Her gün kendisini geliştiren, başladığından çok farklı bir yere gelen; zekasının keskinliği sayesinde diğer insanların hayatlarında yer eden insanlar görüyoruz, başarı hikayelerine tanıklık ediyoruz. İşte bunun için tek bir şeyi bilmeniz gerektiğine inanıyoruz: her şeyi öğrenebilirsin…


Her insan öğrenebilir!
Kim olursan ol, nerede olursan ol.


Salman Khan'ın "Neden Oğluma Zeki Olduğunu Asla Söylemeyeceğim?" başlıklı yazısını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


Siz de bu düşünceyi paylaşarak içimizdeki potansiyeli ortaya çıkarmaya, farkındalık yaratmaya ve sosyal sorumluluk anlayışıyla hayata geçen bu kampanyayı daha çok insana duyurmaya katkı sağlayabilirsiniz.


www.herseyiogrenebilirsin.org


Herkese, her yerde, dünya standartlarında, bedelsiz eğitim!
Khan Academy Türkçe
AddThis Sharing
TumblrGoogleDiğer
Hide
Show